Menu

Doskonałe kuracje do włosów z olejkiem z wiesiołka

Olejek z wiesiołka jest znakomitym ratunkiem na bardzo zniszczone włosy. Nie tylko zabezpiecza, ale również regeneruje włosy i wzmacnia je w tak znacznym stopniu, że efekty kuracji olejkiem są widoczne niemal natychmiast. Na pełną regenerację włosów należy oczywiście poświęcić dużo czasu i być konsekwentną, ale ten wysiłek zdecydowanie się opłaca. Dzięki olejowaniu włosy zyskują siłę i piękny wygląd, stają się zdrowe i przestają wypadać.

olejek-z-wiesiolka.jpgOlejowanie włosów należy wykonywać przynajmniej raz w tygodniu, a w międzyczasie warto zapewnić puklom dodatkowe kuracje z wykorzystaniem oleju z wiesiołka. Zajmują one niewiele czasu, a efekty są zdumiewające.

Jeśli zależy ci na pięknych, pełnych blasku i zdrowych włosach – koniecznie wypróbuj nasze propozycje.

ZIOŁOWA MASKA Z OLEJKIEM Z WIESIOŁKA

PRZYGOTUJ:

  • 3 łyżki zmielonych suszonych ziół (pokrzywa, skrzyp, brahmi)
  • gorąca woda
  • 2 łyżki stołowe olejku z wiesiołka

Wybrane zioła (mogą być wszystkie wymienione w składnikach lub jakieś inne, wybrane przez ciebie, które wzmacniają i odżywiają włosy, np. liście brzozy, tatarak, czarnuszka) zmiel dokładnie lub rozetrzyj w moździerzu. Ziele brahmi można kupić w postaci proszku. Mieszankę zalewamy gorącą wodą w niewielkiej ilości – tak, aby utworzyły papkę. Im drobniejsze zioła użyjemy, tym lepiej. Maseczkę można również zagęścić siemieniem lnianym. Należy je zaparzać przynajmniej 20 minut, po czym lekko wystudzić. Dodajemy do niej 2 łyżki stołowe olejku z wiesiołka, starannie mieszamy (maska powinna mieć konsystencję śmietany) i nakładamy na włosy. Maseczka powinna leżakować na włosach przez około 30 min. Następnie należy ja spłukać, a włosy myjemy delikatnym szamponem.

MGIEŁKA DO WŁOSÓW Z SOKIEM Z ALOESU I OLEJEM Z WIESIOŁKA

PRZYGOTUJ:

  • 3 – 4 łyżki stołowe soku z aloesu
  • pół szklanki wody przegotowanej
  • 2 łyżki stołowe olejku z wiesiołka
  • pustą buteleczkę z atomizerem

Wszystkie składniki połącz dokładnie ze sobą, wlej do butelki (mieszankę możesz uzupełnić np. łyżką miodu lub łyżeczka soku z cytryny). Wlej mgiełkę do buteleczki z atomizerem i używaj jako odżywki na suche lub wilgotne włosy, w ciągu dnia, przed myciem włosów lub bezpośrednio po. Mgiełka nawilża i zabezpiecza włosy przed słońcem i innymi uszkodzeniami, dyscyplinuje pukle, zabezpiecza przed wnikaniem do wnętrza toksyn, domyka łuski włosa i pięknie nabłyszcza.

Powodzenia!