Olej z wiesiołka – jak działa na włosy?
Naturalne olejki do pielęgnacji włosów nie są niczym nowym dla mieszkańców Indii i Ameryki Południowej. Reszta świata dopiero niedawno poznała ich genialne właściwości regeneracyjne i pielęgnacyjne. Olejowanie włosów to najlepsza kuracja regenerująca i wzmacniająca witalność włosów, jaką możesz zapewnić swoim puklom, nie wychodząc z domu.
Olejowanie włosów polega na nałożeniu olejku na włosy, trzymaniu go przez określony czas i zmycie po minimum godzinie (idealnie, jeśli olejek poleży na twoich włosach i skórze głowy przez całą noc). Naturalne olejki zapewniają włosom olśniewający wygląd i sprawiają, że kosmyki świetnie się układają, a ponadto gwarantują kompleksową regenerację zarówno włosów, jak i skóry głowy wzmacniając jednocześnie ich cebulki.
Jednym z lepszych olejków, regenerujących bardzo zniszczone, pozbawione witalności i blasku włosy wysokoporowate jest olej z wiesiołka. Jeśli masz suche i kruszące się włosy, które wypadają i tracą blask, puszą się i elektryzują, szybko chłoną wodę i jeszcze szybciej tracą ją z wnętrza, sprawiając, że trudno ci utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia – wypróbuj ten genialny olejek wytłoczony z nasion wiesiołka.
Co zyskują włosy dzięki olejowaniu za pomocą olejku z wiesiołka?
- usprawnia krążenie w skórze głowy wzmacniając cebulki włosów
- pukle zaczynają rosnąć zdrowe i mocne
- włosy rosną szybciej
- olej z wiesiołka pomaga zwalczyć łupież
- dzięki olejkowi z wiesiołka końcówki włosów przestają się rozdwajać
- włosy zyskują sprężystość
- olejek z wiesiołka pomaga wystylizować fryzurę
- kosmyki łatwiej się układają
- olej z wiesiołka chroni włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi
- olej z wiesiołka zabezpieczy włosy przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi
- dzięki olejowaniu włosów pukle nabiorą blasku i staną się miękkie w dotyku
- olejek z wiesiołka zatrzyma puszenie się włosów i sprawi, że przestaną się one elektryzować
- dzięki olejkowi z wiesiołka skóra głowy będzie czysta, a wszelkie stany zapalne zażegnane
- olejek z wiesiołka nie pozwoli również toksynom wnikać do wnętrza włosów, tworząc na ich powierzchni mikroskopijny, ochronny film