Menu

Olej z wiesiołka – właściwości kosmetyczne

Naturalne olejki są bardzo cenione za swoje właściwości nie tylko zdrowotne, ale również kosmetyczne. Żadna inna substancja nie zapewni tak kompleksowej ochrony, pielęgnacji i regeneracji, jak olejki. Działają one nie tylko na skórę, ale również na włosy, a często regenerują również zbyt przesuszoną, osłabioną płytkę paznokcia.

olejek-z-wiesiolka.jpgOlejek z wiesiołka jest nieoceniony podczas pielęgnacji włosów. Nie tylko regeneruje włosy i dba o ich sprężystość, blask i nawilżenie, ale również w znacznym stopniu wpływa na zdrowie cebulek włosowych i pielęgnuje skórę głowy. Dzięki temu poziom sebum wytwarzany przez skalp jest zrównoważony (przesuszona skóra zyskuje nawilżenie, a wzmożona produkcja łoju normalizuje się), cebulki włosów są wzmocnione i rodzą zdrowe, silne włosy, które w dodatku szybciej rosną. Olej z wiesiołka pozostawia skórę głowy czystą, pozbawioną toksyn i zanieczyszczeń, dzięki czemu substancje korzystnie wpływające na włosy i skórę głowy mają utorowaną drogę i z łatwością wnikają do wnętrza komórek.

Co więcej – olej z wiesiołka zabezpiecza włosy wzdłuż całej łodygi i chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, mrozem i innymi niekorzystnymi warunkami klimatycznymi. Jeśli często suszysz włosy gorącym powietrzem suszarki, prostujesz je lub często upinasz w ciasny kok, który naciąga włosy i osłabia ich cebulki – olejek z wiesiołka będzie dla ciebie ratunkiem, ponieważ ochrania on włosy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Aby olejek z wiesiołek w pełni ujawnił swoją „moc”, należy wykonać z jego udziałem tzw. olejowanie włosów. Zabieg ten jest bardzo prost i komfortowy. Polega bowiem na nałożeniu olejku na włosy i skórę głowy i trzymanie go tam możliwie ja najdłużej. Po określonym czasie po prostu zmywamy olej z włosów za pomocą delikatnego szamponu. Aby zapewnić włosom codzienną, dodatkową ochronę oraz poprawić ich wygląd olejek z wiesiołka można (a nawet należy) nakładać na suche pukle jako serum. Wówczas pomijamy oczywiście skórę głowy, aby nie przeciążyć włosów i nie zaburzyć ich objętości. Olejek zdyscyplinuje włosy, zapewni im sprężystość oraz blask i pomoże ułożyć fryzurę. Dzięki temu pukle przestaną się puszyć, a ich końcówki nie będą się więcej rozdwajały.